Vores hold.

Mød Team-Gruppens formand Peter Cartwright

Gruppeformand

Peter Cartwright

I mere end 50-årene arbejdede Peter sammen med sin senbror Alan og fortsætter med at være medvirkende til virksomhedens vækst. Peter spiller en aktiv rolle i koncernens finansielle aktiviteter.

+0161 928 0966 XNUMX
peter-cartwright@cartwright-group.co.uk
Mark MTTeam

Koncernchef

Mark Cartwright

Mark blev ansat i The Cartwright Group siden 20 for mange år siden og har arbejdet inden for de fleste forretningsområder inden sin opkomst til koncernchef.

+0161 928 0966 XNUMX
mark-cartwright@cartwright-group.co.uk
Mød Team-Cartwright Group Director-Lisa Cartwright

Gruppe direktør

Lisa Cartwright

Siden han sluttede sig til 1993 har Lisa arbejdet på mange områder af virksomheden og spiller nu en aktiv rolle i alle koncernselskaberne, foruden at overvåge produktionsfaciliteterne for koncernens faciliteter og 38 acre.

+0161 928 0966 XNUMX
lisa-cartwright@cartwright-group.co.uk
Cartwright Group John Egerton-Director | Cartwright Finance Sales Limited

Direktør | Cartwright Finance Sales Limited

John Egerton

John har over 20 års erfaring inden for erhvervsmæssig finansiering og leasing, næsten udelukkende opnået på det kommercielle trailer- og køretøjsmarked. Som administrerende direktør er Johns mål at være den foretrukne forretningspartner for aktivfinansiering for alle Cartwright-produkter.

+0161 928 0966 XNUMX
john-egerton@cartwright-group.co.uk

Cartwright Group-Meet the Team-Technical Director-Lionel Curtis

Teknisk direktør

Lionel Curtis

En fyr af IMechE, Lionel er formand for SMMT Trailer and Bodywork Technical Committee og overvåger Cartwright-forretningens tekniske, design og innovationselementer.

+0161 925 2752 XNUMX
lionel-curtis@cartwright-group.co.uk
Cartwright Group-Meet the Team-Managing Director | Cartwright Rentals: Phil Rodman:

Administrerende direktør | Cartwright Rentals

Phil Rodman

Siden 2007 har Phils engagement i trailerudlejning og kendskab til industrien sikret Cartwright Rentals fortsatte succes. I dag overvåger han hele lejeoperationen.

+0161 928 0966 XNUMX
phil-rodman@cartwrightrentals.co.uk
Cartwright Group- Paul Burn-Sales Director | Cartwright Rentals

Salgsdirektør | Cartwright Rentals

Paul Burn

Efter 25 år i trailer udlejning og leasing industrien, Paul tiltrådte Cartwright Rentals i april 2007. Paul er ansvarlig for at håndtere mange af de store udlejningsregnskaber samt at udvikle nye byggemuligheder.

+0161 928 0966 XNUMX
paul-burn@cartwrightrentals.co.uk
ProfileImage_SteveShaw

Administrerende direktør | Cartwright Konverteringer

Steve Shaw

Med mange års erfaring inden for fremstillingsindustrien; Steve begyndte som lærlingskonfigurator for British Aerospace efter at have eksamen fra Warwick Business School. Steve sluttede sig til Cartwright Conversions i 2016 og er passioneret for køretøjskonverteringsbranchen.

+0800 0320 279 XNUMX
steve-shaw@cartwrightconversions.co.uk
Cartwright Group Vores Team-Barry Atherton-Director of Operations

Director of Operations

Barry Atherton

Barry er ansvarlig for at sikre virksomhedens konsekvent høje standarder for kvalitet, effektivitet og service inden for sin fremstillingsvirksomhed opretholdes, og dets driftspolitik og -procedurer overholdes.

+0161 928 0966 XNUMX
barry-atherton@cartwright-group.co.uk
Cartwright Group-Mød Team- Lawrence Todd-direktør for Cartwright Fleet Services

Direktør for Fleet Services | Cartwright Fleet Services

Lawrence Todd

Med over 25 års erhvervserfaring hos virksomheder som yodel & HSS Hire for at nævne nogle få, løber Lawrence op på vores nye Fleet Services afdeling.

+0161 928 0966 XNUMX
lawrence@cartwrightfleetservices.com